دوربین عکاسی و آلبوم عکس قدیمی و یادگاری

امیدوارم بهترین عکسها در دیوار ذهن شما ثبت شده و عکاس زندگی تان کسی باشد که همیشه لحظات خوش و شاد و نشاط زندگی شما را عکس بگیرد و قاب کند آمین.

قبل عید در تب و تاب این بود خانه مان نو و نوار کند و خانه تکانی کنیم و با آمدن سال نو لباس نو بخریم و پوشیم پس بیایم با آمدن سال نو دلهای مان را خانه تکانی کنیم تا از غم و کینیه و دلخوری پاک شود و با آمدن سال نو دلهای ما نو شود.

می خواهم در مورد آلبوم و عکسهای قدیمی که همیشه حاوی لحظات خاص و به یاد ماندنی هست صحبت کنم و ناگفته های عکسهای سیاه و سفید را شرح دهم.

لذت یک عکس دسته جمعی گرفتن آنقدر شیرین و لذتبخش است نمی دانم از کجا شروع کنم.من یک پیشنهاد خوب داریم همین الان به طرف کمدتان بروید آلبوم عکسهای قدیمی تان نگاه کن.از دیدن آن عکسها چه احساسی دارید؟

لذت یک عکس دسته جمعی گرفتن با خانواده که الان شاید سال از گرفتن آن گذشته شیرین است و یا برای بعضی ها تلخ باشد شاید یک افراد در توی عکس به رحمت خداوند رفته باشد مانند فیلم مادر از زنده یاد علی حاتمی اشاره کرد.

عکس شاید تنها چیزی باشد با گذشت زمان و کهنه شدن لحظه ثبت عکس را به هر دلیلی فراموش نمی شود.وقتی به عکسها نگاه می کنید در زمینه و حاشیه عکس بعضی حوادث و اتفاقات جلب نظر می کند که شاید تا حالا به آن دقت نکرده باشیم پس به عکسها به دقت بیشتری نگاه کنید.

یادش بخیر گرقتن یک عکس در عکاسخانه قدیمی با دوربین عکاسی سیاه و سفید برقی چه مراحلی داشت رفتن آرایشگاه گرفته و تا رفته به حمام تا مرتب کردن لباسها نهایتا عکاس سرش در داخل دوربین می کرد و می گفت به سمت لنز دوربین و دست من نگاه کنید و یک نور سفید رنگ روی صورت ما می انداخت و عکس ما را می گرفت.یکی از مشکلات مهم دوربین های فدیمی مثل دوربین های امروزی کارت حافظه(مموری)نمی خورد بلکه آنها فیلم نگاتیو می خوردند.نگاتیوها به نور حساس بودند و وقتی تعداد فیلمهای نگاتیو تمام می شد باید آنها را طوری از دوربین عکاسی خارج می کردند تا نور به نگاتیو نخورد و نه می سوخت و برای چاپ عکسها باید در یک جای تاریک برای چاپ می رفتند که تاریکخانه نام داشت.

/ 0 نظر / 19 بازدید